Dejas ziemā

Kādā ziemas vakarā atsaucāmies uz aicinājumu doties uz Šauļu lindihopa dejotāju Ziemassvētku ballīti. Nonācām mikipeļu, sniegpārsliņu, rozā pantēras un citu pasaku tēlu valstībā.

Jaunieši, vecumā no 16 – nedaudz pāri 20 gadiem, ikdienā mācās dejot Lindy Hop ar interneta palīdzību. Protams, tam visam priekšgalā ir uzņēmīgi un enerģiski jaunieši.

Lai arī šī bija tikai trešā ballīte Šauļos, “eglītē” vērojām pašu jauniešu sarūpētu koncertu. Ģimnāzijā, kurā lielākā daļa mācās, nav speciālizācija mūzika vai kāds cits mākslas veids. Pietiek ar dažiem entuziastiem, kas spēlē saksafonu, ģitāru vai pēc ilgāka pārtraukuma iemēģina balsi dziedot – radīdami enerģisku džezu dejošanai.

Jau pēc pāris mēnešu nodarbību apmeklēšanas, jaunieši cenšas iegūtās zināšanas pielieto praksē. Noskatījušies kādus no mūsu dejotiem soļiem, lietuviešu jaunieši liek lietā. Tiklīdz viens jaunietis jautā parādīt “šim – šam” (shim sham) soļus un mēs deju zāles malā mēģinam, notveru kādas meitenes skatienu, kas ieinteresēta par šo darbību. Nepienāk ne dejas vidus, kad mums aiz muguras rindojas vēl bariņš puišu un meiteņu.

Šis brauciens pierādija, ka jaunieši vēlas saturīgi pavadīt laiku, atraduši improvizācijai vispateicīgāko deju Lindy Hop. Dejas raksturu un attīstību nosaka mūzika, savstarpējā dialogā partneriem improvizējot. Ballītē ir īstais brīdis eksperimentēt un gūt prieku no dejošanas kopā ar pārējiem – uztraukties par soļiem un pareizu tehniku nav nepieciešams. Neliels fragments no sociālajām dejām, kas nebūt nav piemērs vai lindihop paraugdemonstrējums.

Bildes no pasākuma šeit.

Ballītes nepiespiesto gaisotni lieliski parāda nelielais video fragments, kurš tapis izskrienot cauri kafejnīcai.

Leave a Reply