Blūzs arī Latvijā ir blūzs

II Blūza Svētki Siguldā
Blūzs arī Latvijā ir Blūzs!
Jau otro gadu Latvijai ir savs blūza lielpasākums tā vispārpieņemtajā izpratnē – zem klajas debess ar lielu skatuvi, ar brīvdabai neiztrūkstošo alu un, protams, blūzu pāri visam, jo sestdien, 23. jūlijā visas dienas garumā līdz pat pusnaktij Siguldas pilsdrupu estrādē atkal skanēs blūzs.
14:00 uz skatuves kāps Pirmā Nacionālā blūza izpildītāju konkursa finālisti, lai noskaidrotu, kurš pārstāvēs Latviju Eiropas galvenajā blūza notikumā – European Blues Challenge 2012. Ap plkst. 16:00 sāksies festivāla koncerti. Patlaban savu dalību ir apstiprinājuši gandrīz visi Latvijas labākie blūzmeņi: Ainars Pūpols & pBlues, Bite’s Blues Band, D11 Blues Band, Fortress, Hot Dogs & Jānis Vanadziņš, Mitrokhin’s Master Band, Louie Fontaine & Starlight Searchers, The Blues Gang un The Twins Peek ….saraksts tiks papildināts. Ar īpašu programmu paplašinātā sastāvā uzstāsies Mirta & Hot Acoustics + Electrics. Šis var izrādīties vienīgais kolektīva koncerts Latvijā šogad, jo Mirta jau labu laiciņu ir Lielbritānijā un tomēr izbrīvēs laiku, lai ierastos uz Blūza svētkiem. Pašā noslēgumā uz skatuves kāps īpašā viešņa Peaches Staten no Čikāgas. Papildus izcilam blūza vokālam skatītāji varēs apbrīnot viņas spēli uz Amerikā iecienīta blūzmeņu instrumenta – veļas dēļa. Papildus koncertiem būs apskatāma blūza fotogrāfiju izstāde no kolekcijas “EPSON Roots and Fruits”; darbosies “Tour du Monde” blūza un džeza mūzikas ierakstu veikals, festivāla suvenīru bode un vinilplašu tirgotava, kā arī kafejnīcas un bāri. Savukārt EPSON Blūza kinozālē tiks demonstrēta Robert Johnson 100. gadu jubilejai veltīta filmu programma.
Pasākumā drīkstēs fotogrāfēt un filmēt nekomerciālām vajadzībām un netraucējot apkārtējiem. Profesionāļus lūdzam savlaicīgi sazināties ar pasākuma rīkotājiem.
Ir padomāts arī par apmeklētajiem ar īpašām vajadzībām: transporta novietošanai ir rezervētas vietas Jaunās pils teritorijā iespējami tuvu ieejai estrādē, bet koncerta norises vietā ir rezervētas sēdvietas apmeklētājiem.
Turpinot Pirmajos Blūza svētkos ieviesto tradīciju plkst. 01:30 uz Rīgu dosies muzikālais Blūza vilciens.
Biļetes iepriekšpārdošanā vēl maksāja 4,99 lati. Pēc 1. jūnija un koncerta dienā biļetes maksās dārgāk.
Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja bez maksas. Biļetes var nopirkt www.bilesuserviss.lv un Biļešu servisa tirdzniecības punktos visā Latvijā.
Informācija pasākuma interneta vietnēs:
Rīko: Latvijas Blūza atbalsta biedrība sadarbībā ar Siguldas novada domi.

Leave a Reply