Latvieši dejo Lindy Hop!

Mēs esam maza tauta, bet jau no seniem laikiem esam pazīstama kā dejojoša tauta. Arī nu jau Swing dejas ir ienākušas mūsu kultūrā, kur arvien aktīvāk tiek dejots viens no tā populārākajiem atzariem – Lindy Hop!

Iespēja to apgūt ir pie vairākiem pasniedzējiem, bet sastapt pašus dejotājus var pasākumos, kur tiek spēlēts kas jazz vai rockabilly stilā un deju grīda ir piemērota vismaz diviem pāriem. Latvieši ir pieticīgi, tāpēc īsti vairāk mums nevajag, bet priecājamies, ja kāds ir parūpējies arī par dejotājiem.

Mūsu kūtrums, salīdzinot ar citiem no tālākām zemēm vai tepat no Baltijas valstīm, parādās arī dejas kultūrā. Esam mazliet kautrīgi, ja dejojamu mūziku ir uzgājis tikai viens pāris. Bet, ja parādīsies kompānija, tad varat rēķināties, ka kājas ies pa gaisu! 😀

Nenoliegšu, šāda atturēšanās ir saistīta arī ar mūsu skaitu jeb mazāku dejas popularitāti, salīdzinot ar citām. Lai arī interesenti ar katru gadu paliek ar vien vairāk, uz doto brīdi tiem nav atvēlēts kāds konkrēts stūrītis, kur izlocīt kājas un rokas, bet ir jāmeklē vietas, kur tiek spēlēts kaut kas dejojams. Pretēji tam, citās valstīs ir tematiskas vietas, kur dejotāji ir lielā cieņā un kur vienmēr būs atrodama mūzika ar vairāk autentisku Lindy Hop skanējumu, ne kā pie mums Latvijā. Bet mēs nesūdzamies un turpinām paši pie tā strādāt un izbrīvēt vietu dejām tieši tāpat, kā tas notiek uz deju grīdas. Vismaz reizi nedēļā ar sociālajām jeb publiskām dejām var rēķināties! Vasarā iespējas pat ir vēl vairāk, jo radām arī paši savas deju vietas – vai tas būtu uz asfalta, bruģa vai zālienā. Atskatu par šo varat meklēt facebook lapā Urban Swing’n’Riga.

Lai arī sociālajās dejās manāmi lielākoties aktīvākie dejotāji, tajā pat laikā esam draudzīgi un komunikabli, jo ja ne gluži esam visi pazīstami savā starpā, tad vaigā redzējušies noteikti. Deja sevī ietver smaidus, pacilātu garastāvokli un jaunas pazīšanās, tāpēc, ja jaunie dejotāji vēl nejūtas gatavi atrādīties uz deju grīdas, viņi vienmēr tiek gaidīti pievienoties sociālo deju pasākumos, lai jau laicīgi spētu iejusties dejas ritmā un droši aicināt kādu uzdejot!

Nāc – uzdejosim! 😉

Leave a Reply